DİYARBAKIR -  AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Raşit Ocak, Kayapınar Belediyesine ait arsa üzerinde yapılan Et ve Süt Kurumu satış mağazasının kapatılacağını iddia ederek DEM'li Kayapınar belediyesi'ne tepki gösterdi.

'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' cinayetinde karar 'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' cinayetinde karar

Konu hakkında X hesabından paylaşımda bulunan Ocak şu ifadelere yer verdi:

“Kayapınar Belediyesi’nin Et ve Süt Kurumu’na tahsis ettiği satış mağazası, DEM’li Belediye yönetimin aldığı kararla kapatılmak isteniyor. Bu mağaza, Kayapınarlı vatandaşlara günde yaklaşık 2.000 kg et ve süt ürünü sunarak piyasa fiyatının ortalama 100 TL altında satış yapmaktadır. Bu da aylık olarak vatandaşlara 5 milyon TL tasarruf sağlamaktadır.

Mağazanın kapatılması durumunda, vatandaşlarımız ürünleri Şehitlik semtinden temin etmek zorunda kalacak ve ek ulaşım masraflarıyla karşılaşacaktır. Vatandaşlarına aylık 5 milyon TL doğrudan katkı sağlamayan bir belediyenin, bu mağazayı kapatması büyük bir zarara neden olacaktır. Bu durum karşısında meydanlarda “halkımızın yanındayız” diyenler, şimdi bu sözlerini unutmuş görünüyor.

Kayapınar Belediyesi’nin talebiyle açılan bu mağazanın kapatılması kararı, Diyarbakırlı vatandaşlarımız için zararlıdır ve kamuya hiçbir faydası yoktur. Belediye meclisinin bu kararı, ya görev ve yetki sınırlarını bilmemekten ya da halkın önceliklerini göz ardı etmekten kaynaklanmaktadır.

DEM Partili Belediye Başkanlarını ve meclis üyelerini, halkın taleplerini dikkate alarak siyaset yapmaya, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran bu tür hizmetlere sahip çıkmaya davet ediyorum.

Tekrardan hatırlatmakta fayda vardır; siyaset, milletine hizmet etmekle olur, engel olunarak değil.”

Kaynak: Amed Times