DİYARBAKIR- Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı, düzenlediği basın toplantısında, Iğdır maçına Diyarbakır'ın yanı sıra bölge illerinden de yoğun talep olduğunu belirtti.

Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı, düzenlediği basın toplantısında, Iğdır maçına Diyarbakır'ın yanı sıra bölge illerinden de yoğun talep olduğunu işaret ederek;  pazar günü Diyarbakır'a emniyete göre 400 bin, belediyeye göre ise  1 milyon kişi gelecek. Iğdır maçı biletleri 1 saate tükendi. Menemenspor ile oynayacağımız  şampiyonluk maçına ünlü simalar da gelecek'' dedi.

Amedspor'un kupası Diyarbakır'da mı? Amedspor'un kupası Diyarbakır'da mı?

Elaldı ayrıca bilet bulamayan taraftarlara da müjdeli haberi verdi.

Elaldı, ““Belediye ile görüşüyoruz. Şuan kesinleşen iki noktamız var, dev ekranlar kurulacak. Park Orman ve Kent Meydanı’nda dev ekranlar Koşuyolu ve Dağkapı için çalışmalar devam ediyor. Bu alanlarda yüzbinlerce insan maçı izleyecek” dedi.

Maçta çıkabilecek saha olaylarına karşı taraftara sükûnet çağrısı yapan Başkan Elaldı,  “Kupa törenini Menemen maçında yapmak istiyoruz. Konser çalışmamız var. Iğdır maçında şampiyonluğu garantilesek bile kimseye sahaya inmesin. Taraftar sahaya inerse şampiyonluk kutlamamız tehlikeye girer. Güvenlik ağını taraftarımız oluştursun. Sevincin getirdiği bir takım agresif davranışlar olabilir ama lütfen sahaya çıkmayalım.”

Kaynak: AMED TİMES