TOKİ tarafından yapılan son dakika açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem dar hem de orta gelir grubundaki vatandaşlar için konut müjdesi verdi. Dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi adına yeni projeler duyurulmaya devam edilirken detaylar merak konusu oldu.

Düşük faizli konut projesi konut piyasasında fiyatların yükselmesine neden olabileceği gerekçesi ile iptal edilmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından düşük ve orta gelirli vatandaşlar için düzenlenecek yeni proje merak edilirken Merkez Yürütme Kurulu toplantısında dar ve orta gelir grubuna yönelik konut sıkıntısı gündeme geldi.

AK Parti MYK’sında dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlara konut için TOKİ’nin harekete geçeceği ve 81 ilde yapılacak konutlarla birlikte vatandaşların ev sahibi olabilmesi adına uzun vadede ödemelerle zorlanmadan ev sahibi yapılacağına yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında “Yeni sosyal konut projeleri geliştirerek dar gelirli vatandaşların konuta erişim imkânını artıracağız” ifadelerini kullandı. TOKİ konut başvurusu gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için başvuru şartları şu şekilde açıklandı;

  • Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. Ayrıca başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması şartı aranacaktır.

İslam Memiş altın yatırımcılarını uyardı! Rekor üstüne rekor kıracak tüm yatırımcıların dikkatine İslam Memiş altın yatırımcılarını uyardı! Rekor üstüne rekor kıracak tüm yatırımcıların dikkatine
  •  Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

  •  Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

Editör: İlknur Fidan