DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş başkanları Serra Bucak ile Doğan Hatun görevlerine başladılar.

Diyarbakır’da kadın eğitim merkezlerinde çalışmalar başladı Diyarbakır’da kadın eğitim merkezlerinde çalışmalar başladı

Gerçekleşen 31 Mart 2024 yılı seçimlerinde Diyarbakır'da yüzde 64.09 ile zafer elde eden DEM Parti Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Ayşe Serra Bucak Küçük ile Doğan Hatun mazbatalarını aldıktan sonra, Dağkapı Meydanı'ında toplanan kitleyle beraber belediyenin önüne kadar yürüdüler.

Burayı işgal edemeyecekler

Serra Bucak, "Evinize hoş geldiniz Diyarbakırlılar. Burası sizin, belediye sizin. Emeklerinize sahip çıkın. Hayırlı uğurlu olsun. Gültan Kışanak’a, Selçuk Mızraklı’ya, Fırat Anlı’ya gönderiyoruz. Mazbatalarını aldığımız esnada Meclis toplantısı yaptılar. Onların yanına bırakmayacağız ve hukuk önünde hesap soracağız. Onların yaptıklarını ifşa edeceğiz. Önümüzdeki beş yıl burayı işgal etmeyecekler. 

Doğan Hatun, "Biz cezaevinde olan önceki eşbaşkanlara söz veriyoruz emeklerinize sahip çıkacağı. Biz bu belediyeyi yeniden seslendireceği. Bugün başlayacağız ve beş yıl boyunca halkımıza hizmet edeceğiz. Bütün Diyarbakır halkına hizmet edeceğiz. 2, milyon halkımıza kutlu olsun. Çöpünüzü yere atmayın, hep birlikte temizleyelim" dedi.
Açıklamanın ardından Serra Bucak ile Doğan Hatun zılgıtlar, davul ve zurna eşliğinde belediyeye giriş yaptıktan sonra görevinin başına geçtiler.

Kaynak: Güneydoğu Ekspres Gazetesi