DİYARBAKIR- Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesinde, DEM Partili eş başkanların göreve başlaması ile ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Uyuşturucu madde ile yakalandı, savunması pes dedirtti! Uyuşturucu madde ile yakalandı, savunması pes dedirtti!

Daha önceki yönetim döneminde adı sık sık yolsuzluklar ve rüşvet ile anılan merkez Bağlar Belediyesinde 31 Mart seçimlerinden sonra ilk meclis toplantısı 3 gün önce yapıldı. Belediye meclisinin tamamı DEM Partili üyelerden oluşurken, AK Parti ilk kez Bağlar’da bir meclis üyesi bile seçemedi.

Belediye eş başkanları Siraç Çelik ve Leyla Ayaz başkanlığında yapılan ilk meclis toplantısında 3 meclis üyesi belediye başkan yardımcısı olarak seçildi.

Bağlar Belediyesi eş başkanı Leyla Ayaz, Reşat Yücel ve Jiyan Aslan meclis üyeleri belediye başkan yardımcısı olarak seçildi. Eski yönetim döneminden halen 5 başkan yardımcısı bulunurken, bunların durumunun da incelenmeye alındığı öğrenildi.

Bağlar Belediyesinde müdürlüklere atama yapılmazken, eski AK Partili başkan Hüseyin Beyoğlu döneminde çalışan müdürlerin yetkileri seçimden sonra alınarak şimdiki belediye başkanına verilmişti.

Kaynak: Cega Medya