DİYARBAKIR- Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) eski üyelerinden ve Diyarbakır’ın eski milletvekili olan Şeyhmus Bahçeci, 73 yaşında vefat etti. 1951 yılında Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde dünyaya gelen Bahçeci, siyasi kariyerine 1983 yılında Halkçı Parti’den milletvekili olarak başlamış ve Sosyaldemokrat Halk Partisi’nde siyasetini sürdürmüştü. İngilizce bilen ve üç çocuk babası olan Bahçeci, TBMM’de düzenlenen cenaze töreninin ardından Gölbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Şeyhmus Bahçeci

Şeyhmus Bahçeci Kimdir? 

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde 1951 yılında doğan Şeyhmus Bahçeci, Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest ticaret ve mali müşavirlik yaparak profesyonel hayatına başlayan Bahçeci, 6 Kasım 1983 genel seçimlerinde Halkçı Parti (HP) listesinden XVII. dönem Diyarbakır milletvekili olarak seçildi.

Diyarbakır yolcu otobüsü kaza yaptı: Ölü ve yaralılar var Diyarbakır yolcu otobüsü kaza yaptı: Ölü ve yaralılar var

Seyhmus Bahceci-2

29 Kasım 1987’ye kadar parlamentoda görev yapan Bahçeci, daha sonra Sosyaldemokrat Halk Partisi (SHP) içinde siyasetine devam etti. İngilizce bilen Bahçeci, evli ve üç çocuk babasıydı. 

Kaynak: Diyarbakir.Net