DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası'nı çeşitli etkinliklerle kutlayarak, engelli bireylerin topluma katılımını destekledi ve farkındalık oluşturdu. 

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, engellilerin sosyal yaşama katılımlarını artırmak için açtığı kursların yanı sıra düzenlediği aktivitelerle de yaşamlarına renk katıyor. 

6 (1)

Engelli bireyler unutulmadı 

Daire Başkanlığı, Engelliler Haftası dolayısıyla Yenişehir Fidanlık Alanı’nda bir piknik düzenledi. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Yıldız, kurs merkezlerinde eğitim alan engelli bireyler ile aileleri, engellilik alanında çalışma yapan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Kayapınar, Yenişehir, Bağlar belediyelerinden ilgili birim temsilcileri katıldı. 

4 (1)-1

Engelli bireyler hünerlerini sergiledi 

Sümer Park Engelli Destek Merkezi kursiyerlerinin halk oyunları gösterisini sergilediği etkinlikte engelli bireylerden oluşan halk müziği korosu ve aktif yaşam merkezi öğrencileri korosu eserlerini seslendirdi. 

Diyarbakır'da "Müzeler Haftası" çeşitli etkinliklerle kutlanıyor Diyarbakır'da "Müzeler Haftası" çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

Engelli bireyler ve ailelerinin eğlendiği programda müzikler eşliğinde halaylar çekildi. 

Kaynak: Haber Merkezi