DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği konulu farkındalık eğitimleri düzenliyor. 

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı farklı mahallelerde yer alan Kadın Yaşam Merkezlerinde eğitim çalışmasına başladı. Kadın Yaşam Merkezlerinde yapılan eğitimlere kadın kursiyerler ve usta öğreticiler katıldı. 

Diyarbakır’da Eş Başkan’a yurt dışına çıkış yasağı Diyarbakır’da Eş Başkan’a yurt dışına çıkış yasağı

4 (2)

Koşuyolu, Ben-u Sen ve Lalebey ile Mardinkapı Kadın Yaşam Merkezleri’nde yapılan eğitimlerde konuşan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Özden Gürbüz Sümer Büyükşehir Belediyesinin kadınlara yönelik hazırladığı projeleri anlattı, kadınlardan gelen talepleri dinledi. 

Ardından Psikolog Dilan Güven tarafından kadınlara “Cinsiyet ve toplumsal cinsiyet kavramları ve kavramlar arasındaki farklar” ile “Toplumsal cinsiyet rolleri ve bu rollerin toplumda yarattığı eşitsizlikler” konularında bilgiler verildi. 

3 (2)

Eğitimler devam edecek. 

Program kapsamında, 23 Mayıs Perşembe Yeniköy ve 24 Mayıs Cuma Ahmet Arif Kadın Yaşam merkezinde eğitimler yapılacak. 

Kadınlar durumlarını anlatıyor 

Etkinlikte toplum içinde kadın olmaktan kaynaklı yaşadıkları durumları anlatan kadınlar, kurs dışında da sosyal birliktelik sağlayarak kendilerini ifade etme şansı buluyorlar. 

Kaynak: Haber Merkezi