DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını korumak amacıyla mühürlediği Gezin Gençlik Kampı’nın kapılarının, Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlileri tarafından izinsiz olarak açıldığını ve yaşanacak risklerden sorumlu olmadıklarını açıkladı.

Zehirli Hayvanlar Kampı Tehdit Ediyor

Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin Mahallesi'nde bulunan ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı olan Gezin Gençlik Kampı, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kayyım yönetimi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredilmişti. Seçim sonrası tahsisi iptal edilen kamp, uzun süre kullanılmadığından yılan, akrep, kene gibi zehirli hayvanların istilasına uğradı. Belediye, sosyal tesislerin bakım ve onarımını yaptıktan sonra Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'nın ilaçlama ekipleri tarafından kamp alanını ilaçladı ve halk sağlığını korumak için kampı mühürlediğini açıkladı. 

2-7

Diyarbakır'da belediye harekete geçti: Sokaklara afişler asıldı Diyarbakır'da belediye harekete geçti: Sokaklara afişler asıldı

'Mühür Zorla Kaldırıldı'

Yapılan açıklamada, ''ilaçlama çalışmalarının ardından, yurttaşların ilaçtan etkilenmemesi için kampın kapıları mühürlendi. Ancak, Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlileri, kampın mühürlerini izinsiz olarak sökerek, kamp içerisinde çocuklara yönelik etkinlikler düzenledi'' 

'Uyarılarımıza Rağmen Sorumlu Değiliz'

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kullanılan ilaçların etkisi geçmeden ve zehirli hayvanlar tamamen temizlenmeden düzenlenen bu izinsiz etkinliklerin büyük risk taşıdığı konusunda kamuoyunu uyardı. Belediye, tüm uyarılara rağmen izinsiz yürütülen faaliyetlerden doğacak yaşam ve sağlık risklerinden sorumlu olmadıklarını açıkladı.

Kaynak: Haber Merkezi