DİYARBAKIR- Diyarbakır'da futsal sporcusu Veysi Çevik, çocuklarına Quaresma, Anne Marie ve Teresa Vargas isimlerini verdi. 

Uyuşturucu madde ile yakalandı, savunması pes dedirtti! Uyuşturucu madde ile yakalandı, savunması pes dedirtti!

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Ferit Köşk Mahallesi'nde oturan Veysi Çevik, 14 süre boyunca elektrik kesintisine kapılması sonucu sol gözünü kaybetti. Engeli nedeniyle profesyonel futbolcu hayali yarıda kalan Çevik, bu hayalini engelliler futsal takımlarında oynayarak sürdürdü. Çevik, 2017'de dünyaya gelen oğluna Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ricardo Quaresma'ya olan hayranlığından dolayı Kuaresma Azad'ın ismini verdi. 2020'de dünyaya gelen kızına ise İngiliz şarkıcı Anne Marie'ye olan hayranlığından dolayı Anne Marie Raperin'i verdi. Çevik, 2022'de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün 'Vatandaşların, genel ahlaka uygun olmayan, gülünç olarak değerlendirilen, kayıt ve imla işlemleri olan ve soyadı değiştirme başvuruları, e-Devlet aracılığıyla veya kayıtlı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine yapabilecekleri' Daha sonra kendi adına Beşiktaşlı futbolcu Rachid Ghezzal, eşinin de adı yine o dönemde Beşiktaş'ta oynayan Anderson Talisca olarak değişiklik yapmak için başvurdu. Ancak ödeme kabul edilmedi. Veysi Çevik, 22 Nisan'da doğan kızına yine hayran olduğu fenerbahçeli milli voleybolcu Melissa Teresa Vargas'ın miladını verdi. Kızının isminin nüfus kayıtlarına Teresa Vargas Nuda olarak geçti. 

Cocuklarina Sporcu Ve Sanatci Isimleri 49797 (2)

'İstedi̇m ki̇ çocuklarım, i̇si̇mleri̇ gi̇bi̇ profesyonel olsun’ 

Gözündeki engel nedeniyle profesyonel futbolcu olmanın hayalinin yarıda kalan Çevik, “Ben Quaresma'ya aşık bir insanım, öyle büyüdüm. Sonra yavaş yavaş sporun her türlü dalına aşık oldum. Ben de en üstte oynadığım için, mecburen gördüklerimizi gördük. Doğanların adını aldıktan sonra, sanatçıyı çok sevmek için Anne Marie Raperin koyduk. O da başarılı bir sanatçıdır, onu da çok sergiliyor. Daha sonra kendi ismimi Rachid Ghezzal, kardeşinin adına da Talisca yapmak için başvurdum ama olmadı. Kabul edilmedi. Çocukluk hayalimde büyük, profesyonel bir futbolcu olmak vardı. Sporla çok içli dışlıydık. Ondan sonra 14 yaşında elektrik şebekesine kapıldığım için bir gözü kaybettim. Zaten şu anda görmeyen engelliler liginde oynuyorum. Çankaya'daki sporcudum, oradan ayrıldım. Yeni takımlarla anlaşacağım. Bunların nedenlerini Kuaresma, Anne Marie gibi sporcu ve sanatçı isimlerini ortaya koyuyorlar diye soruyorlar. Ben profesyonel, büyük bir sporcu olamadım. İstedim ki bari çocuklarım, isimleri gibi profesyonel olsunlar” diye konuştu. 

Cocuklarina Sporcu Ve Sanatci Isimleri 49797 (1)

'Bi̇r erkek çocuğum daha olursa adını Tali̇sca ya da Muslera koyacağım’ 

Voleybolcu Melissa Teresa Vargas'ı çok yetenekli ve hayatta mücadelesini takdir ettiğini söyleyen Çevik, “Sporda sadece futbol değil, bugün voleybolda Melissa Vargas'ı sevmeyen bir insanı tanımıyorum. Herkes onu sever, başarılıdır, onun bugünkü hayat mücadelesi, sakatlıklardan sonraki başarı. Onun gibi bir sporcu zor bulunur. O yüzden onu çok seviyorum. Adından, gücünden dolayı da yeni doğanlara verdim. Çocuklarıma Kuaresma, Anne Marie diye seslendiklerinde çok hoşuma gidiyor. Sokakta çocuklarımı çağırırken Kuaresma, Anne Marie diye sesleniyorlar. Mahalledeki çocuklar da seviyor bu isimleri. Kızımın, Vargas gibi başarılı bir voleybolcunun olmasını çok isterim. Kuaresma'dan sonra bir çocuğu olursa, tabii önceliğim Talisca ama Muslera koymayı çok isterim. 11 çocuk yapmayı düşünüyorum. Ben çocukları çok seviyorum” hayatını kullandım. 

Kaynak: DHA