DİYARBAKIR- Şimdilerde Kızıl Goncalar dizisinde Sadi Hüdayi Güneş karakterine hayat veren Erkan Avcı’nın Diyarbakırlı olduğunu biliyor muydunuz? 

Erkanavcı

Diyarbakır'da 1982 yılında doğan Erkan Avcı, oyunculuğa Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda figüranlık yaparak adım attı. Mimar Sinan Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun oldu. Erkan Avcı, 21 yaşına kadar Diyarbakır'da yaşamış ve 5 kardeşi vardır. 

Erkanavcıı

Tiyatro seçmelerine bir arkadaşını götürdüğü sırada kendisi de katılarak oyunculuk kariyerine başlayan Erkan Avcı, 2006 yılında "Köprü" dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Ardından "Kurtlar Vadisi Pusu", "Sakarya Fırat", "Karadayı" ve "Cesur ve Güzel" gibi önemli dizilerde rol aldı. 

Erkan Avcıı

Oynadığı karakterlerdeki çeşitlilikle dikkat çeken Erkan Avcı, "Zenne" filminde eşcinsel bir erkeği, "Karadayı" dizisinde ise kabadayı bir adamı canlandırdı. 

Erkan Avcı1

Ailesinin Diyarbakır'da yaşadığını ve anne babasının tasavvufla ilgilendiğini belirten Avcı, şansının hep yaver gittiğini ifade etmiştir. 

Erkan Avcı-1

 Oynadığı filmler arasında "Zenne" ile 2011 yılında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. 2018 yılında fenomen dizi Çukur'un kadrosuna katılan Avcı'nın diğer önemli yapımları arasında "Uzun Hikaye", "Gişe Memuru", ve "Daha" bulunmaktadır. 

Erkan Avcı-2

Erkan Avcı'nın oynadığı diziler ve filmler arasında "Payitaht Abdülhamid", "Cesur ve Güzel", "Karadayı", "Zenne", ve "Kurtlar Vadisi Pusu" gibi yapımlar yer almaktadır. Ayrıca "Vakit" isimli kısa filmde yardımcı yönetmenlik de yapmıştır. Şimdilerde ise kızıl Goncalar dizisinde Özgü Namal, Özcan Deniz, Mert Yazıcıoğlu ve Duygu Sarışın gibi ünlü isimlerle oynamaktadır. Kızıl Goncalar dizisinde ise Sadi Hüdayi Güneş karakterini canlandırmaktadır. 

Diyarbakırlı ünlü oyuncu Hakan Karsak kimdir? Diyarbakırlı ünlü oyuncu Hakan Karsak kimdir?

Erkan Avcı

Erkan Avcı’nın burcu ve boyu 

Diyarbakırlı Erkan Avcı, 1.74 cm boyunda ve yay burcudur. 

Kaynak: Diyarbakir.Net