Eğer ki Türk YouTube kanallarını takip ediyorsanız, Emre Yücelen ismini sık sık duymuşsunuzdur. Hem Türkiye çapında hem de dünya çapında ünlü müzisyenlerin, hatta sokak müzisyenlerinin ses analizlerini gerçekleştiren Emre Yücelen, abone sayısını sürekli arttırıyor. Doğal olarak da izleyicileri tarafından arama motorları üstünden Emre Yücelen kimdir sorusu sık sık soruluyor.

Kendine ait YouTube kanalı olan "Emre Yücelen Şan Dersi" üstünden hem ses kullanımıyla ilgili ücretsiz dersler veren hem ses analizleri gerçekleştiren hem de faydalı bilgiler paylaşan Emre Yücelen, en sevilen Türk YouTube kanal sahiplerinden birisi konumunda.

Biz de bu yazımızda Emre Yücelen kimdir ne iş yapar sorusuna bir cevap arayacak, kendisinin biyografisini çıkartacak ve çok merak edilen "aslında Emre Yücelen şarkıcı mı" şeklindeki soruları da inceleyeceğiz. İyi okumalar!

Emre Yücelen Kimdir?

Emre Yücelen dünyaya 26 Temmuz 1976 tarihinde geldi. Doğum yeri Sakarya ilinin Adapazarı ilçesidir, yani Sakarya'nın merkez ilçesinden gelmektedir.

Müziğe ilgisi ilk olarak ilkokul yıllarında başladı. Babasının ortaokulda hediye ettiği klasik gitar ile bu ilgisi daha da perçinlendi. Lise yıllarında ise ETWOX isimli bir grup kurdu ve ilk bestelerini yaptı.

Emre Yücelen Kimdir (3)

Üniversite eğitimini de müzik alanında almaya karar veren Emre Yücelen, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı, Opera-Şan bölümünü kazanarak profesyonel eğitimine başladı. Kendisi öncesinde Kocaeli Üniversitesi'nde iki yıl Jeoloji Mühendisliği eğitimi de aldı.

Konservatuvarı tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı bünyesine giriş yapan Emre Yücelen, burada da Ses Eğitimi alanında ustalaştı.

Emre Yücelen Kariyeri

Emre Yücelen kimdir sorusunu yanıtladık. Peki kariyeri hakkında bilinenler neler? İşte detaylar…

Mezuniyeti sonrasında internete önem vermeye başladı. Bu kapsamda muzikdersi.com ve sandersi.com isimli siteleri kurarak genç müzisyenlerin eğitimine katkıda bulundu. Kendisine ait olan muzikdersi.com, 2006 yılında Altın Örümcek Web Siteleri yarışmasında Türkiye'nin en iyi ikinci eğitim sitesi seçildi.

Emre Yücelen Kimdir (5)

 • Emre Yücelen, 2004-2015 yılları arasında pek çok farklı işe imza attı. Bunların arasında oyun firması Sobee ile çalışarak Süpercan, İstanbul Kıyamet Vakti gibi oyunların müziklerini bestelemesi, Galatasaray resmi albümünde bulunan şarkıların remixlerini yapması, İstanbul Camileri ve Müezzinleri isimli bir CD çalışması gerçekleştirmesi sayılabilir.
 • 2010 yılında ilk solo albümü olan Kelebek'i çıkarttı, bu albümü 2015, 2017 ve 2019 yılında çıkan diğer albümler ve çeşitli diğer single çalışmaları takip etti. Emre Yücelen şarkıcı mı sorusunun cevabını da böylece vermiş oluyoruz.
 • 2015 yılında Emre Yücelen Şan Dersi isimli YouTube kanalını kuran Emre Yücelen, bu kanalda samimi dili, bilgilendirici videoları ve ücretsiz dersleriyle ismini iyice duyurdu.

Emre Yücelen YouTube dünyasının Türkiye'de en sevilen isimlerinden biri konumunda olmasının yanı sıra yılı itibariyle TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sen Türkülerini Söyle yarışmasının da jüri üyesi konumundadır.

Emre Yücelen Şarkıları

Emre Yücelen şarkıcı mı sorusunun cevabını yukarıda vermiştik. Kendisi çeşitli albümler ve single çalışmaları ile dersler dışında da bir müzik kariyerine sahiptir.

Emre Yücelen Kimdir (2)

Emre Yücelen hangi grup sorusunun cevabı yok, nitekim kendisi kariyerini solo olarak sürdürmekte. Peki kariyeri boyunca Emre Yücelen hangi şarkıları ile öne çıktı?

Emre Yücelen'in diskografisi şu şekilde:

Emre Yücelen Albümleri

 • 2010, Kelebek
 • 2015, İstanbul Gibidir Aşk
 • 2016, Masallar
 • 2019, Zehirli Uykular

Emre Yücelen Şarkılar

 • 2012, Mutluluk Köyü
 • 2014, Şeker Pembesi
 • 2017, Benim Gökyüzüm Var
 • 2018, Sahte

Emre Yücelen Evli Mi?

Herkesin olduğu gibi Emre Yücelen'in özel hayatı da hayranları tarafından merak edilmekte. Dolayısıyla internette sık sık "Emre Yücelen evli mi" veya "Emre Yücelen eşi kim" gibi sorularla karşılaşıyoruz.

Emre Yücelen Kimdir (6)

Ancak araştırma yaptığımızda Emre Yücelen evli mi sorusunun bir cevabını bulamamaktayız. Bu nedenle şimdilik bu soruya hayır cevabını vermemiz gerekiyor.

İbrahim Tatlıses Kaç Kez Evlendi? Kaç Çocuğu Var? Anneleri Kimler? İşte Detaylar… İbrahim Tatlıses Kaç Kez Evlendi? Kaç Çocuğu Var? Anneleri Kimler? İşte Detaylar…

Emre Yücelen YouTube Kanalı

Emre Yücelen bahsettiğimiz üzere 2015 yılında YouTube dünyasına adım attı. Emre Yücelen Şan Dersi isimli bir kanal kuran Emre Yücelen, daha sonra bu kanalı kapsamlı bir müzik kanalına dönüştürdü ve her konu hakkında videolar paylaşmaya başladı.

Örneğin kendisi Kendrick Lamar, İbrahim Tatlıses ve Ahmet Kaya gibi ünlü şarkıcıların ses analizlerini yapmaktadır. Fakat bununla da kalmamakta ve internette fenomen olmuş Eren Karayılan veya mala ustası genç gibi isimlerin ses analizlerini de gerçekleştirmektedir.

Emre Yücelen Kimdir (7)

Emre Yücelen Eurovision yayınları da yapmaktadır. Kendisi son birkaç yıldır her Eurovision'ı canlı yayınla takip ediyor ve yarışma esnasında da analizlerine devam ediyor.

Emre Yücelen Şan Dersi YouTube kanalı an itibariyle 1.1 milyon takipçiye ulaşmış vaziyette ve ülkenin en sevilen kanallarından biri unvanını korumakta.

Sık Sorulan Sorular

Emre Yücelen kimdir sorusunun cevabını inceledik ve kendisinin kariyerine göz attık. Gelelim en sık sorduğunuz soruların cevaplarına.

Emre Yücelen Nereli?

Emre Yücelen dünyaya Sakarya ilinin merkez ilçesi Adapazarı'nda geldi. Üniversite eğitimini sırasıyla Kocaeli, İzmir ve İstanbul'da aldı ve şu anda da İstanbul'da yaşıyor. Ancak kendisinin memleketi Adapazarı.

Emre Yücelen Kaç Yaşında?

Emre Yücelen'in doğum tarihi 26 Temmuz 1976. Kendisi gelecek ay 48 yaşına ayak basacak ve 50 yaş bariyerine bir adım daha yaklaşmış olacak.