Beşiktaş, yeni yönetimiyle ilk transfer dönemine iyi bir şekilde hazırlanıyor. Bu transfer dönemi boyunca iki ismi sık sık duyacağız gibi: Hüseyin Yücel ve Feyyaz Uçar. Bu isimlerden özellikle Hüseyin Yücel serveti ile öne çıkmakta, zaten kendisi Hasan Arat yönetiminin ikinci başkanı konumunda.

Eğitim sektörünün en önemli isimlerinden Hüseyin Yücel, babası Enver Yücel'in başlattığı işi başarılı bir şekilde yürütebilmesi ile biliniyor. Fakat kendisinin asıl sevdası Beşiktaş, başkanlık seçiminde Hasan Arat'ı destekleyip takımın yönetiminde kilit bir rol oynamak istemesi de bu yüzden.

Haber sitelerinde veya arama motorlarında Hüseyin Yücel serveti ile dikkat çekiyor. Biz de bu yazımızda kendisinin serveti hakkında sizlere bilgi verecek, Hüseyin Yücel kimdir sorusunu da yanıtlayacağız. Detaylar haberimizin devamında…

Hüseyin Yücel Kimdir?

Hüseyin Yücel, Türk iş adamı ve spor yöneticisidir. Kendisi eğitim sektörünün en önemli ailelerinden olan Yücel ailesinin ikinci neslinin mensubudur. Son dönemde Hüseyin Yücel serveti, Beşiktaş'ta aldığı görevler ve genel olarak hayatı ile gündemdedir. Detaylar geliyor...

Hüseyin Yücel 11 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Babası ülkenin en iyi eğitim kurumlarından Uğur Dershaneleri'nin kurucusu Enver Yücel, annesi ise Semra Yücel'dir.

Lise eğitimini Saint Benoit Lisesi’nde tamamlayan Hüseyin Yücel, lisans eğitimini ise Fransa’da Paris 1 Panthéon-Sorbonne Üniversitesi Ekonomi ve İşletme bölümlerinde tamamladı. Eğitiminin ardından Türkiye'ye dönen Hüseyin Yücel, bu yıllarda Bahçeşehir Koleji ile Bahçeşehir Üniversitesi'ni kurarak işleri git gide büyüten babasının yanında tecrübe kazandı.

Hüseyin Yücel Serveti X (1)

Belli bir tecrübe edinmesinin ardından Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanlığı görevlerine getirilen Hüseyin Yücel, okullarda özellikle spora büyük yatırım yaptı.

Bu yatırımların ardından 2017 yılında Bahçeşehir Koleji SK isimli basketbol takımını kuran Hüseyin Yücel, takımını henüz ilk sezonunda Basketbol Süper Ligi'ne çıkarttı. Bahçeşehir Koleji SK, 2022 yılında ise FIBA Europe Cup şampiyonluğuna ulaştı.

An itibariyle Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanvekilliğinin yanı sıra Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı görevini sürdüren Hüseyin Yücel, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Başarılı bir iş insanı olan Hüseyin Yücel serveti ne kadar sorusu dikkatleri çekiyor. Ayrıntılar haberimizin devamında…

Hüseyin Yücel Serveti Ne Kadar?

Hüseyin Yücel, Türkiye'nin en büyük eğitim kurumlarından Uğur Dershaneleri'nin kurucusu Enver Yücel'in oğlu. Dolayısıyla kendisi zaten varlıklı bir ailede doğmuş ve büyümüştür. Buna göre Hüseyin Yücel serveti aşağıdaki gibidir:

  • Enver Yücel'in serveti 1,8 milyar Dolar seviyesindedir ve kendisi ülkenin en zengin 12. insanıdır. Bu verinin ışığında Hüseyin Yücel serveti 2024 yılı itibariyle bu seviyenin altındadır.

Hüseyin Yücel Serveti X (2)

Mertcan Bahar Kimdir? Ünlü Youtuber Kaç Yaşında? Evli Mi? Mertcan Bahar Kimdir? Ünlü Youtuber Kaç Yaşında? Evli Mi?

Hüseyin Yücel Şirketleri Hangileri?

Hüseyin Yücel şirketleri de serveti kadar merak edilmektedir. Yücel’in kendisine ait bir şirketi yoktur. Ancak kendisi an itibariyle Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı görevindedir.

Bunun yanı sıra Hüseyin Yücel bizzat Başakşehir Koleji SK isimli basketbol takımının da kurucusudur. Bahçeşehir Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan tüm kurumları şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Uğur Kurs
  • Uğur Okulları
  • Bahçeşehir Koleji
  • Bahçeşehir Üniversitesi
  • Bahçeşehir Koleji SK
  • Uğur Yayınları
  • Uğur Kariyer Merkezi

Hüseyin Yücel'in Babası Kimdir?

Hüseyin Yücel serveti ne kadar sizlerle paylaştık. Aileden zengin olan Hüseyin Yücel’in babası kim merak edilenler arasında. Hüseyin Yücel'in babası Uğur Dershaneleri'nin kurucusu Enver Yücel’dir. 1957 yılında Giresun'un Piraziz ilçesinde dünyaya gelen Enver Yücel, lise eğitimini Haydarpaşa Lisesi'nde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Matematik bölümünde aldı.

Enver Yücel, 1974 yılında Uğur Dershaneleri'nin temelini attı. Laleli semtinde üç sınıflı bir derslik olarak doğan bu eğitim kurumu, sonrasında büyük bir başarı hikayesine dönüştü. Semra Yücel ile evli olan Enver Yücel'in Hüseyin Yücel isimli bir oğlu ve Begüm Yücel isimli bir kızı vardır.

Hüseyin Yücel Evli Mi?

Hüseyin Yücel serveti ne kadar sorusunu soranlar, kendisinin özel hayatına da sık sık yoğunlaşmaktalar. Bu nedenle de Hüseyin Yücel evli mi sorusu ile karşılaşıyoruz.

Hüseyin Yücel iki evlilik yapmış bir isim. İlk evliliğini 2008 yılında Zeynep Yücel ile yapan Hüseyin Yücel, bu evliliği 2023 yılı itibariyle sonlandırdı.

Hüseyin Yücel Serveti X (3)

Evliliği sonlandıktan bir yıl sonra Hüseyin Yücel, 2024 yılının mart ayında Nurşah Adalı ile evlendi. Kendisinden 14 yaş küçük biriyle evlenen Hüseyin Yücel eski eşi ile evliliği son bulduktan kısa süre sonra yeniden dünya evine girmesi ile dikkat çekti.

Hüseyin Yücel Beşiktaş ile Ne Düzeyde Alakalı?

Hüseyin Yücel serveti araştırması yapan birçok kişi Yücel’in Beşiktaş ile alakalı haberlerine rastlamıştır. Peki Hüseyin Yücel ve Beşiktaş arasındaki ilişki nedir?

Hüseyin Yücel çocukluğundan bu yana fanatik bir Beşiktaş taraftarıdır. Ortaokul ve lise eğitimini Beşiktaş'ta bulunan Saint Benoit Lisesi'nde tamamlayan Hüseyin Yücel, bu yıllarda maçlarına gittiği Beşiktaş'a büyük bir sevgiyle bağlanmıştır.

Hüseyin Yücel Serveti (2)

Bir zaman sonra Beşiktaş kongre üyesi olan Hüseyin Yücel, ilk olarak Fikret Orman döneminde yönetimde yer almıştır. 2019 Beşiktaş başkanlık seçimlerinde Serdal Adalı'nın listesinde yer alan Hüseyin Yücel, seçimi kaybetmelerinin ardından yoluna kongre üyesi olarak devam etmiştir.

Hüseyin Yücel, 2023 Beşiktaş başkanlık seçimlerinde bu kez Hasan Arat'ın listesinde yer almıştır. Hasan Arat'ın seçimi kazanmasının ardından Hüseyin Yücel'in yeni görevi Beşiktaş İkinci Başkanlığı olmuştur.

Bu görevi üstlenmesinin ardından Hüseyin Yücel altı yıldır yürüttüğü Başakşehir Koleji SK başkanlığından ayrılan Hüseyin Yücel'in artık tek odağı Beşiktaş.