İbrahim Tatlıses şarkıları, filmleri ve TV şovlarıyla Türkiye’nin en çok takip edilen isimlerinden birisi olarak sosyal medya ve internette araştırılıyor. Yapılan araştırmaların birçoğu Tatlıses’in kimlerle evlendiğine yönelik gerçekleşiyor. Bununla birlikte İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunu sizlere yanıtlıyoruz.

İbrahim Tatlıses kaç kişiyle evlendi sorularını araştıran kişiler, aynı zamanda ünlü sanatçının hayatını da merak ediyor. İbrahim Tatlıses kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Tüm detaylarıyla sizlerle…

İbrahim Tatlıses Kaç Kez Evlendi?

İbrahim Tatlıses, sanat hayatıyla olduğu kadar aynı zamanda yapmış olduğu evliliklerle de gündemdeki isimler arasında yer alıyor. Pek çok kişi İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusuna yanıt ararken, yapmış olduğu evliliklerin kimlerle gerçekleştiğini merak ediyor. İşte detaylar…

Haluk Levent'in Eski Eşi Neslin Yonarlar Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Haluk Levent'in Eski Eşi Neslin Yonarlar Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

İbrahim Tatlıses’in ilk evliliğini Adalet Durak ile Şanlıurfa’da gerçekleştirdiği bilinmektedir. Ayşegül Yıldız ve Perihan Savaş isimleriyle resmi nikah kıyan Tatlıses, Derya Tuna ve Adalet Durak ile imam nikahı kıymıştır. Son olarak İbrahim Tatlıses 2021 yılında Gülçin Karakaya ile evlilik yapmış, ancak bu evliliğin resmi nikah yoluyla gerçekleşmediğini açıklamıştır.

Bu bilgilere bakıldığında İbrahim Tatlıses kaç kere evlilik yaptı sorusunun yanıtı 5 olacaktır. Toplamda beş kez evlenen Tatlıses bu evliliklerin ikisinde resmi nikah, üçünde imam nikahı kıydı.

Ibrahim Tatlises Kac Kez Evlendi 2

İbrahim Tatlıses'in Kaç Çocuğu Var? Anneleri Kimler?

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunu araştıran kişiler, aynı zamanda çocuklarını da merak ediyor. İbrahim Tatlıses’in kaç çocuğu var sorularına yanıt olarak sanatçının 7 çocuk sahibi olduğunu belirtebiliriz. İbrahim Tatlıses’in çocuklarının annelerinin kimler olduğu da merak ediliyor. İşte detaylar…

İbrahim Tatlıses’in kaç çocuğu var? Anneleri kimler? İşte yanıtı:

  • İbrahim Tatlıses’in şöhret basamaklarını ilk tırmandığı yıllarda evli olduğu Adalet Durak’tan Ahmet, Gülden ve Gülşen adında üç çocuğu bulunmaktadır.
  • Ünlü sanatçının 1979 yılında oynamış olduğu Kara Yazma filminde tanıştığı Perihan Savaş ile yaptığı evlilikten Melek Zübeyde adında bir çocuğu oldu.
  • İbrahim Tatlıses’in daha sonra evlendiği Derya Tuna’dan İdo adında bir oğlu olmuştur. İdo Tatlıses, günümüzde Türkiye’de popüler isimlerden birisidir.
  • İbrahim Tatlıses’in 2011 yılında evlendiği Ayşegül Yıldız’dan Elif Ada adında bir kızı vardır.
  • Başarılı sanatçının ilişki yaşadığı Işıl Çatak’tan Dilan Çıtak adında bir de kızı bulunmaktadır.

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi ve çocuklarının annesi kimdir sorularının yanıtları bu şekilde. Şimdi konuyla ilgili ayrıntıları inceleyelim…

İbrahim Tatlıses Ne Zaman Vuruldu?

İbrahim Tatlıses’in hayatını incelediğimizde ünlü ismin evlilikleriyle olduğu kadar uğradığı silahlı saldırılarla da ülke gündeminde olduğunu görüyoruz. İbrahim Tatlıses, 14 Mart 2011 tarihinde Beyaz TV’de sunduğu İbo Show programının çıkışında Maslak’ta uzun namlulu silahla saldırıya uğradı. Bu saldırı sonrasında kafasından yaralanan Tatlıses, 6 saat sürecek ameliyat sonrasında yoğun bakım ünitesine alındı.

Suikastın bir numaralı şüphelisi olan Abdullah Uçmak, aynı dönemde yakalanmıştır. Bununla birlikte uğradığı silahlı saldırı sonucunda 2 hafta boyunca Acıbadem Maslak Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde kalan sanatçının hayati tehlikesi ortadan kalkmış, daha sonra tedavileri devam etmiştir. İbrahim Tatlıses ne zaman vuruldu sorusuna yönelik bilgiler bu şekildedir.

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunu yanıtladıktan sonra şimdi ünlü sanatçının hayatını kısaca aktaralım.

İbrahim Tatlıses Kimdir?

İbrahim Tatlıses filmleri ve şarkılarıyla Türk sanat camiasının en üretken isimlerinden birisi olarak hayatıyla merak ediliyor. Bu doğrultuda İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi soruları internette gündem olurken, aynı zamanda ünlü sanatçının biyografisi de merak ediliyor. İbrahim Tatlıses kimdir? İşte yanıtı…

İbrahim Tatlıses, 1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. Tatlıses’in annesi Kürt kökenli, babası ise Arap kökenlidir. Şöhret basamaklarını tırmandığı dönemde Tatlı olan soy ismini Tatlıses şeklinde değiştirmiştir. Yedi çocuklu fakir bir ailede doğan Tatlıses, iş hayatının ilk dönemlerinde inşaatlarda soğuk demir ustası olarak çalışmıştır.

İbrahim Tatlıses, doğduğu dönemde babası cezaevindeydi. Hayatında hiçbir zaman okula gitmeyen Tatlıses, daha sonra neden okuyamadığı yönündeki soruya Urfa’da sanki Oxford vardı da biz mi okumadık şeklinde yanıt vermiştir. Çocuk yaşlarda su satarak iş hayatına atılan Tatlıses, çalıştığı inşaatta türkü söylerken bir sinema yapımcısı tarafından keşfedilmiştir. İlk dönemde Adana’ya gelen Tatlıses, daha sonra Ankara’ya geçiş yaparak burada pavyon ve gazinolarda sahne almaya başlamıştır.

1974 yılında Ankara Kınalı Pavyon’da söylemiş olduğu Ayağında Kundura türküsüyle ünlendi. Bu gelişme sonrasında önce Ankara Radyosu’nda daha sonra ise yılbaşında televizyona çıktı. 70’li yılların sonunda İstanbul’a geldi ve burada kendisine soy ismini verecek olan Yılmaz Tatlıses ile tanıştı.

İbrahim Tatlıses müzik dünyasına Beni Yakma Gel Sevdiğim ve Kara Kız isimli 45’lik çalışmalarıyla giriş yapmıştır. 30 Haziran 1976 tarihinde dışarıdan ilkokul diplomasını almış, 1978 yılında Ayağında Kundura - Ceylan filmleriyle sinema kariyerini başlatmıştır. 1979 yılında Kara Yazma filminde Perihan Savaş ile rol almış, daha sonra burada tanıştığı oyuncu ile evlenmiştir.

İbrahim Tatlıses, 1983 yılında Günah filminde Derya Tuna ile başrolleri paylaştı. 1987 yılında Tatlıses Müzik’i kuran ünlü sanatçının 90’lı yıllarda ünü, Orta Doğu ve Yunanistan’a kadar uzandı. İbrahim Tatlıses aynı zamanda ses sanatçısı, yönetmen, köşe yazarı, besteci, programcı, oyuncu ve senarist kimliğiyle de faaliyetlerde bulundu. 10 Mart 2008 tarihinde Neden adlı albümü piyasaya süren sanatçı, Mayıs 2009’da Yağmurla Gelen Kadın albümüyle birçok başarıya imza attı.

İbrahim Tatlıses, iş dünyasındaki girişimleriyle de adını geniş kitlelere duyurmuştur. Gıda, seyahat ve inşaat sektöründe gerçekleştirdiği çeşitli yatırımlardan günümüzde sadece Tatlıses Çiğköfte faaliyetine devam etmektedir. Aynı zamanda siyaset ile de ilgilenen sanatçı, 2007 genel seçimlerinde Genç Parti’den İstanbul milletvekili adayı olmuş, ancak partinin barajı geçememesi sonucunda seçilememiştir.

Ibrahim Tatlises Kac Kez Evlendi 1

İbrahim Tatlıses Kaç Yaşında?

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunu araştıran kişiler, aynı zamanda ünlü ismin kaç yaşında olduğunu merak ediyor. İbrahim Tatlıses kaç yaşında? İşte yanıtı:

  • İbrahim Tatlıses, 1 Ocak 1952 tarihinde doğmuştur. Bu bilgiye göre ünlü müzisyenin 2024 yılında 72 yaşında olduğu bilinmektedir.

İbrahim Tatlıses Nereli?

İbrahim Tatlıses kimdir araştırmasına yönelik aynı zamanda ünlü ismin nereli olduğu da merak ediliyor. İbrahim Tatlıses nereli? İşte yanıtı:

  • İbrahim Tatlıses’in doğum yeri Şanlıurfa’dır. Ancak kendi ifadesiyle annesinin Kürt kökenli, babasının ise Arap kökenli olduğu bilinmektedir.
  • İbrahim Tatlıses daha sonra bu konuyu annem Kürt, babam Arap, bense Türk’üm şeklinde açıklamıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusuna benzer sıkça sorulan diğer soruları yanıtlayalım:

1- İbrahim Tatlıses kaç kere evlilik yaptı?

İbrahim Tatlıses 2’si resmi, 3’ü imam nikahı olmak üzere toplamda 5 kez evlenmiştir. İlk eşi Adalet Durak, ikinci eşi Perihan Savaş, üçüncü eşi Derya Tuna, dördüncü eşi Ayşegül Yıldız, beşinci eşi ise Gülçin Karakaya’dır.

2- İbrahim Tatlıses kaç kere vuruldu?

İbrahim Tatlıses sadece 2011’de uğradığı silahlı saldırıda vurulmuştur.

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunu sizler için yanıtladık. Merak ettiğiniz diğer konuları yorumlarla paylaşabilir, ayrıca düşüncelerinizi de ekleyebilirsiniz.

Editör: Alp Editor