Altın yatırımcılarının yakından takip ettiği isimlerden birisi olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın piyasasına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Temmuz ayına kısa süre kala altın piyasası analizlerini paylaşan İslam Memiş yatırımcılara dikkat çeken uyarılarda bulundu.

Son dönemlerde altın piyasasında yaşanan büyük düşüş yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ederken ‘’Altın fiyatları yükselecek mi?’’ sorularının yanıtı araştırılmaya başlandı. Altın piyasasına ilişkin detaylar büyük bir merakla araştırma konusu olurken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’in açıklamaları dikkat çekti.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’in dikkat çeken uyarıları şu şekilde yer aldı;

"Borsa İstanbul 10 bin 781 puanda, yüzde 1 yükselişle haftayı tamamladı. 10 bin 700 üzerinde kapanışı başardı. Türkiye gri listeden çıkacak ve borsada ralli beklentisi vardı. Ben de bu aman aman bir coşkuya neden olmayacaktır demiştim.

Ülkenin aslında gri listeye alınması anormaldi. Tekrar gri listeden çıkmamız bir başarı olarak nitelendirilmemeli. Normal olarak nitelendirilmeli. Borsa tarafında yabancı yatırımcılar gelecek falan diye yorumlamıyorum. Kişisel kanaatim böyle.

Dolar kuru 32.80'de. Tekrar 32.70 destek var. Geniş bant aralığında dalgalanıyor. Uluslararası piyasalarda dolar güçlendi ama önümüzdeki hafta dolar endeksinde gerileme bekliyorum.

Bu da dolar TL'de 32.60'ı görebiliriz. Pazartesi itibarıyla bekliyorum. Yükseliş hızını frenler biraz doların."

Gram altın yatırımı bozdurulmalı mı?" sorusuna yanıt veren İslam Memiş Ons altın tarafında 2328 dolar seviyesi var. 2293 dolara kadar geriledi, tekrar yukarı yönlü ataklar beklediğimi ifade etmiştim. Tepki yükselişi gördük, aman aman bir yükseliş görmedik. Geniş bant aralığına odaklandı.

2280 ve 2380. Yükselişlere hazırlık yaptık, kenarda sessizce bekleme moduna geçtik. Temmuz ayındaki yükseliş beklentimi size söyledim. Temmuz ikinci haftası yeni rallilere hazırlıklı olmak gerekiyor. 2330, 2360 doları takip edeceğim.

Gram altın 2420 liraya kadar gerilemişti. Şu anda 2486 lirada gram altın. Bayramdan önce ve sonraki trendde yukarı yönlü hareketler devam etti.

İki haftalık süreçte gram altın 65 lira değer kazandı. 3000 - 3500 beklentimiz devam ediyor gram altında.

Ons gümüş 29.32 dolarda. Yüzde 1.17 primli. Bu haftaki beklentimi gerçekleşti. 31 doları bekliyoruz. Gümüşte de pozisyonlarımız kapalı.

İslam Memiş altın yatırımcılarını uyardı! Rekor üstüne rekor kıracak tüm yatırımcıların dikkatine İslam Memiş altın yatırımcılarını uyardı! Rekor üstüne rekor kıracak tüm yatırımcıların dikkatine

Gram gümüş 31 lira. 30.50'ye kadar gerilemişti, 32, 34 ve 37 lirayı bekleyeceğiz gram gümüşte. Uzun vadeli yükseliş beklentimizi sürdüreceğiz."