DİYARBAKIR- TFF 2. Lig Kırmızı Grup Lideri Amedspor, 14 Nisan Pazar günü saat 15.00’te zorlu Kastamonuspor deplasmanına gidecek. Amedspor Yönetimi, kentteki STK’lar ve basın mensupları ile birlikte özel uçakla Cumartesi günü yola koyulacak.

Prim dopingi, taraftar desteği

Amedspor'un kupası Diyarbakır'da mı? Amedspor'un kupası Diyarbakır'da mı?

Yeşil kırmızılı yönetim galibiyet için yüksek oranda prim açıklarken, kentin birçok noktasında pankart asan işletmeler, takımdan en yakın rakibini yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir adım bekliyor.

Aslanları ile maçı canlı olarak izleyecek

Daha önce Amedspor formasını aslanlarına giydiren Diyarbakır Liceli iş insanı Ahmet Akbey, Irak Federal Kürdistan Bölgesi’nin Duhok kentindeki aslan çiftliğinden videolu bir destek mesajı yayınladı.

Aslanlarına Amedspor forması giydiren Ahmet Akbey, “Amedpsor futbolcuları ve yönetimine bize bu güzel duyguları yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Ben ve aslanlarım formalarımızı giydik, çiftliğimize bayraklarımızı astık. Pazar günü televizyonda canlı olarak aslanlarımla birlikte izleyeceğiz. Bu tarihte birlikte olacak. Amedspor formasını aslanlar giyer. Size de o yakışır” diye konuştu.

Hayatı belgesele konu olmuştu

“Aslan Terbiyecisi” olarak anılan Akbey, aynı zamanda hastalanan veya sakatlanan aslanların tedavisini de üstlenmiş durumda. Geçen yıl hayatı “Şêr/Aslan” adlı belgesele konu olan Ahmet Akbey’in Duhok kentinde aslan çiftliği bulunuyor.

Kaynak: Güneydoğu Ekspres Gazetesi