DİYARBAKIR - Meteoroloji yetkililerine göre, son birkaç gün boyunca doğu ve güneydoğu bölgelerimizde etkili olan yağışların, önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bayram havasına dair son tahminlerini yayınladı. Bayram tatilinin biteceği pazar gününe kadar yurdun doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli yağışların etkili olması bekleniyor.

Adım adım etkisini azaltması beklenen yağışların bugün özellikle Akdeniz'in doğusu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin batısında kendini göstereceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların iç ve batı kesimlerde 4-6 derece artacağı, doğu kesimlerde 2-4 derece azalacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Yağış bugün yer yer kuvvetlenecek

Diyarbakır'da patlama: İtfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi Diyarbakır'da patlama: İtfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tokat, Rize ve Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Van, Hakkâri, Şırnak, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de pus ve sis hadisesi olacağı tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmakta.

Kaynak: Haber Merkezi