DİYARBAKIR- Diyarbakır'da yaşayan müzisyen Sıddık Kaya, müziği İhsan Noyan'a ait "Sevin Amedspor" şarkısını Amedspor için özel olarak hazırladı. 

Diyarbakır’da yaşayan müzisyen Sıddık Kaya uzun yıllardır müzikle uğraştığını belirterek, “Amedspor için sözleri bana ait olan güzel bir şarkı yaptık. Müziğini İhsan Noyan abimiz yaptı o da Diyarbakırlı çok kişi bilmez tanımaz kendisini.  Stüdyoda oturuyorduk Ben orijinal şekilde doğal şarkısını okumak istedim fakat daha sonra arkadaş dedi ki gel şunu değiştirelim, Amedspor için söz yazalım dedik. Gece 12’den sabah saat 5’e kadar sözleri yazdım.” dedi.

Şarkıyı tüm Diyarbakır’a armağan ediyorum

Kaya yaptığı şarkıyı tüm Diyarbakır’a armağan ettiğini belirterek, “Bu şarkıyı Diyarbakır halkına ve Amedspor sevenlerine armağan ediyoruz. Şarkımız yayınlandı, taraftarlarında desteklerini bekliyoruz dinleyenlerin şarkı hepimizindir ve şarkıyı seveceklerini düşünüyorum elimizden geleni yaptık hayırlı olsun.” açıklamalarında bulundu.

“Güzel tepki aldık”

Şarkıcı ve müzisyen Kaya, “Açıkçası çok güzel tepkiler aldık.  Taraftarlar çok beğenmişler şarkıya sahip çıkmışlar destek olmuşlar onlara birer birer teşekkürlerimizi sunuyorum ve daha iyi yerlere geleceğini biliyorum. Yine söylüyorum benim parçam değil Diyarbakır halkının parçasıdır.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'da sokak köpeği mağduru Hiranur zor günler geçiriyor Diyarbakır'da sokak köpeği mağduru Hiranur zor günler geçiriyor

“Daha büyük proje için desteğe ihtiyacımız var”

Amedspor için kalıcı olabilecek daha büyük bir projem var ama bunu başarmak için desteğe de ihtiyacımız var. Bu konuda Sayın Başkan Aziz Elaldı ve Diyarbakır’ın ileri gelenlerinden desteklerini bekliyoruz. Bunlar hepsi Diyarbakır ve Amedspor içindir. Kıymetli ilimizi bir yere taşıyabilirsek ne mutlu bize, bu süreç için güzel projelerimiz var ama büyük bütçeler isteniliyor o yüzden başlayamıyoruz gücümüz yetmiyor” açıklamalarında bulundu.

Başkan çok olumlu karşıladı

Sıddık Kaya son olarak “ Aziz başkanla da görüştük şarkıyı çok olumlu karşıladı. Yolda geçerken arabalarda duyuyorum çok keyif alıyorum demek ki insanlar sevmiş dinliyorlar zaten ezgisi de yabancı değil insanlar aşina olmuş tutunan bir parça. Sosyal medyada tüm dostların desteğini bekliyorum.” dedi.

Şarkıya ve klibe AMED TIMES sponsor oldu.

Kaynak: AMED TİMES