Watson Group, dünyanın en büyük sağlık ve güzellik perakendecilerinden biridir. Ülkemizde de Watsons özellikle kadınların kozmetik ihtiyacını karşılaması açısından tercih ediliyor. Watsons hangi ülkenin markası merak ediliyor, detaylar haberimizin devamında…

Dünya çapında 140.000'den fazla çalışanı ve 27 pazarda on iki perakende markası altında 16.000'den fazla mağazası bulunan Watsons markası ülkemizde de vatandaşların gözde sağlık ve güzellik markalarından biri haline gelmiştir.

Bim Part Time Çalışma Saatleri 2024: Maaşları Ne Kadar? Haftada Kaç Gün? Kaç Saat? Bim Part Time Çalışma Saatleri 2024: Maaşları Ne Kadar? Haftada Kaç Gün? Kaç Saat?

Kendisi gibi birçok sağlık ve güzellik kategorisinde rakibi bulunan Watsons özellikle kadınların gözde markaları arasında yer alıyor. Bu nedenle de Watsons hangi ülkenin markası sorusu arama motorlarında aratılıyor. Bu yazımızda Watson Hangi ülkenin markası sorusunu yanıtlıyoruz. Tüm bunlarla birlikte Watsons’ın sahibi kim gibi merak edilen detayları da açıkladık. İşte ayrıntılar…

Watsons Hangi Ülkenin?

Watsons, 8.000'in üzerinde mağaza ve 1.500'den fazla eczane ile Asya ve Avrupa'da toplamda 14 pazarda faaliyet halinde olan Asya'nın önde gelen sağlık ve güzellik perakendecilerinden biridir.

Watsons, pazar lideri ürün yelpazesiyle sağlık, güzellik ve kişisel bakım konularında kişiselleştirilmiş tavsiye ve danışmanlık hizmeti vererek sağlık ve güzellik pazarındaki standartları sürekli olarak belirler. Müşterilerinin her gün iyi görünmelerini, iyilik yapmalarını ve harika görünmelerini sağlamaya yardımcı olur.

Watsons Hangi Ülkenin 4

Bu kadar büyük bir perakende zincirinin kim ait olduğu da haliyle merak ediliyor. Watsons hangi ülkenin markası veya malı sorusuna cevaben;

  • Watsons aslen Hong Kong merkezli bir markadır.

1841 yılından beri faaliyet gösteren ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki A.S. Watson Group'un bir parçası olan Watsons, 8000'den fazla mağazasıyla dünyanın en büyük güzellik ve kişisel bakım markalarından biridir. 2005 yılında Watsons Türkiye, Cosmo Shop'un altı mağazasını satın almıştır.

Watsons’ın Sahibi Kimdir?

CK Hutchison Holdings Limited'in tüketici ve perakende bölümü Watsons'a (A.S. Watson) aittir. 2005 yılında Avrupa perakendecisi Marionnaud'un satın alınmasından sonra Hong Kong merkezli şirket dünyanın en büyük sağlık ve güzellik ürünleri perakendecilerinden biri olmuştur.

Watsons, Çin (Çin, Hong Kong, Tayvan ve Macau), Singapur, Tayland, Malezya, Filipinler, Kore, Endonezya, Ukrayna ve Türkiye dahil olmak üzere 27 pazarda 6 binden fazla mağaza ve bin 400'den fazla eczane ile hizmet vermektedir.

Watsons, 2000 yılında Savers indirim eczane zincirini satın aldıktan sonra sonra Hollanda merkezli Kruidvat Grubu'nu da satın alarak bünyesine katmıştır. Bu satın alma, Watsons'ın 1900'ün üzerindeki mağazası ile Almanya, Belçika ve Hollanda pazarlarına girmesini sağlamıştır.

Watsons’ın Yükselişi Nasıl Oldu?

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Watsons markasının sahibi CK Hutchison Holdings Limited şirketidir. Türkiye dahil olmak üzere 27 pazarda 6 binden fazla mağaza ve 1400'den fazla eczane ile hizmet veren Watsons’ın nasıl bugünlere geldiği merak edilmektedir.

2005 yılında Avrupa perakendecisi Marionnaud'un satın alınmasından sonra Hong Kong merkezli şirket dünyanın en büyük sağlık ve güzellik ürünleri perakendecilerinden biri haline gelmiştir.

Watsons Hangi Ülkenin 3

Ardından, Watsons, 2000 yılında Savers indirim eczane zincirini satın aldıktan sonra sonra Hollanda merkezli Kruidvat Grubu'nu da satın alarak bünyesine katmıştır. Watsons'ın 1900'ün üzerindeki mağazası ile Almanya, Belçika ve Hollanda pazarlarına da girmiştir.

Rusya'daki DC ve Spketr sağlık ve güzellik perakende zincirlerini satın alan Watsons şirketi 1972'de  PARKnSHOP süpermarketini de satın aldı. 

ASW, uluslararası şarap toptancısı ve distribütörü aracılığıyla şişelenmiş su, meyve suları, alkolsüz içecekler ve çay gibi bir dizi içecek sunmaktadır. Watson's Water ve Juicy, Sunkist alkolsüz içecekler için yerel şişeler üreten ünlü meşrubat markalarının da sahibidir.

Watsons hangi ülkenin markası ve Watsons’ın günümüze kadar nasıl yükselerek geldiği hakkında merak edilen bilgileri yazımızda paylaştık. Şimdi konu ile ilgili merak edilen diğer sorulara bakalım…

Watsons Hangi Ülkenin 2

Watsons'ın Türkiye’de Kaç Şubesi Var?

Watsons’ın Türkiye’de kaç şubesi var sorusu da birçok kişi tarafından araştırılan bir konu. Nitekim insanlar benzeri markaların da şubeleriyle de sıklıkla karşılaşıyor. Bununla birlikte birçok kişi kendi şehrinde Watsons var mı diye de merak edebiliyor.

Türkiye’de kaç Watsons şubesi var sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir:

  • Watsons'ın 75'den fazla şehirde 300'ün üzerinde mağazasıyla ülkedeki en büyük zincir marketlerden biridir.

Watsons hangi ülkenin sorusu kapsamında arama motorlarında sıklıkla araştırılan bir konu daha var. Watsons’ın İsrail markası olup olmadığı, bu soruyu da sizler için araştırdık…

Watsons İsrail Malı Mı?

Son zamanlarda gündemde olan İsrail-Filistin savaşı sebebiyle İsrail malları ve markaları boykot ediliyor. Bunun bir sonucu olarak da insanlar hangi marka İsrail’in araştırıyor. Watsons da yabancı menşeili bir şirket olması sebebiyle İsrail markası mı merak edilmekte.

Merak edip araştıranlar için Watsons İsrail malı mı sorusunun cevabını veriyoruz. Buna göre:

  • Watsons grubu, CK Hutchison Holdings Limited'in perakende ve tüketici bölümü Hong Kong merkezli bir şirkettir.