Ziraat Bankası tarafından yapılan son dakika açıklamasında büyük kampanyanın detayları duyuruldu. Bankalar müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla sık sık kampanyalarını duyurmaya devam ederken Ziraat Bankası tarafından yapılan kampanya duyurusunun detayları oldukça dikkat çekti. 

Yüksek enflasyon ve alım gücünde yaşanan düşüş nedeniyle ay sonunu getirmekte güçlük çeken vatandaşlar kredi kartlarına sarılırken borçlar vatandaşların daha da aşağı çekilmesine neden oldu. Borçları nedeniyle ne yapacağını kara kara düşünmeye devam eden vatandaşlara müjdeli haber Ziraat Bankası’ndan geldi. 

BORÇLARINIZI HEMEN ERTELEYİN!

Ziraat Bankası faizsiz borç erteleme kredisi duyurusu yaptı. Banka açıklamasında "Ekstre borcunuzun %50'sini ödeyin, kalan ekstre borcunuzu faizsiz erteleyelim. Ekstre borcunun belirlenen oranda ödenmesi koşuluyla, kalan borç tutarı için (nakit çekim tutarları hariç) uygulanacak alışveriş faiz oranında indirim sağlayan özelliktir." ifadelerine yer verdi. 

Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Temmuz Zamları! Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Temmuz Zamları!

Ziraat Bankası kampanya şartları bankanın resmi internet sitesi üzerinde şu şekilde yer aldı;

Nefes Ayları özelliğinden SMS (NEFESAYLARI boşluk kartın son 6 hanesini 4757'ye göndererek), Bankkart Mobil, Ziraat Mobil, İnternet Şube, Müşteri İletişim Merkezi ve Şubelerimiz kanalıyla yararlanılabilir. Bu kanallardan geçmiş ve aktif başvurular izlenebilir ve iptal edilebilir.

Bankkart Mobil uygulamasından Bankkart Dünyasındaki "Nefes Ayları" menüsünden özelliğe katılınabilir.

Bu özellikten faydalanabilmek için, ilgili ekstre borcunun %50'sinin ödenmiş olması gerekir.

Başvuru anında ve faiz indiriminin yansıyacağı bir sonraki ekstre kesildiğinde müşterinin yakın izleme ya da kanuni takip kaydı olması, kendisine ait herhangi bir kartında gecikmeye düşmüş ekstre borcu veya kart üzerinde herhangi bir bloke bulunması halinde faiz indirimi uygulanmaz.

Sadece ekstre tercihi TL olan kartlar bu özellikten faydalanabilir.

Birbirini takip eden aylarda, farklı kartlar için dahi olsa bu özellikten yararlanılamaz.

Aktif bir Nefes Ayları başvurusu varken, aynı ya da farklı bir kart için bu özellikten faydalanılamaz.

Sadece Bankkart'lar bu özellikten yararlanabilir. Ek kartlar, Bankkart Genç, Bankkart Ücretsiz, Bankkart Ücretsiz Uygulaması ile Bankkart Business kapsam dışıdır.

Söz konusu kampanya 31 Aralık 2024 tarihine kadar devam edecek ancak kart sahipleri aynı sene içerisinde düzenlenen kampanyadan en fazla 2 kere yararlanabilecek. Yani Ziraat Bankası borcu olan kişiler ekstresini 2024 yıl sonuna kadar en fazla 2 defa faizsiz olarak erteleyebilecekler.