DİYARBAKIR - Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için 17 ilçenin kırsal bölgelerindeki grup mahalle yolları ve bağlantılarında alt temel, dolgu ve stabilize çalışmaları gerçekleştiriyor.

Bu çalışmalar kapsamında ekipler, Lice ilçesinde Bayırlı, Seyrek, Görtan, Hedik, Monizor ve Ağılcık mahalle yollarında 18 kilometrelik alt temel serim çalışmalarını tamamladı. Kocaköy ilçesinde ise Yazı, Şaklat ve Yayvan grup yolunda 17 kilometrelik toprak işleri tamamlandı. Çınar ilçesinde de 20 kilometrelik Yıllarca, Yarımkaş ve Özyar grup mahalle yolunun alt temel çalışmaları bitirildi.

Diyarbakır'da su kesintisi: Satılan park nedeniyle diclekent susuz kaldı Diyarbakır'da su kesintisi: Satılan park nedeniyle diclekent susuz kaldı

Sur ilçesinde; Kozan, Sati, Kartaltepe, Sarılar, Kervanpınar, Gölpınar, Tanoğlu ve Hızırilyas mahalleleri ile Hamzalı, Hanefi, Boztepe ve Zorova mezralarının faydalanacağı 7 kilometrelik Tanoğlu-Kozan-Sati grup mahalle yolunda ise temel malzeme çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: İHA