Her yıl artan vergiler ve zamlar araba fiyatlarına da fazlasıyla yansıyor. Vergiler nedeniyle Türkiye'de otomobil fiyatları yükselirken, birçok kişi ülkelerinde otomobil satın almak yerine yurt dışından otomobil satın almayı düşünüyor. Ülkemize yakın olan Irak araba fiyatları hakkındaki bilgileri derledik. Detaylar haberimizde…

ŞOK marketlerde büyük indirim TEMMUZ’DA BAŞLIYOR! Tüm kamp malzemeleri çok ucuza gelecek ŞOK marketlerde büyük indirim TEMMUZ’DA BAŞLIYOR! Tüm kamp malzemeleri çok ucuza gelecek

Daha önce belirttiğimiz gibi, araba fiyatlarının artması, bizleri yabancı bir ülkeden araba satın alma fikrine itiyor. Buna bağlı olarak Irak üzerinden araba almak özellikle ilgi çekici hale gelmeye başladı. Yazımızda 2024'te Irak'ta araba fiyatları hakkındaki bilgileri derledik. Irak'ın ekonomik durumu ve vergi politikaları, Türkiye'ye göre daha ucuz araçları satın alabilme olanağı sunuyor. Irak’ta en pahalı araba ne kadar… cevabı haberimizin devamında.

Irak’ta Araba Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Ülkemizde araba fiyatları, dövizdeki dalgalanmalar ve çeşitli vergi düzenlemeleri nedeniyle günden güne artıyor. Bunun bir sonucu olarak, birçok kişi yabancı ülkelerden araba satın almak ve ülkeye getirmek istiyor.

Bu nedenle, arama motorlarında Irak araba fiyatları çokça aratılan konulardan biri haline geldi. 2024'te Irak araba fiyatları, modele, markaya, donanıma ve yılına bağlı olarak değişse de ülkemizden daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

Irak Araba Fiyatları (3)

Irak'ta araba fiyatları ne kadar, arabalar uygun fiyatlı mı… Detaylar haberimizin devamında…

2024 Irak Araba Fiyatları Listesi

Irak'a giderek oradan araba alıp ülkemize getirmek isteyenler için en sık tercih edilen araba markalarının, yıllarının ve modellerinin bir listesini sizler için oluşturduk. 

En çok merak edilen 2024 Irak araba fiyatları:

Araba Marka ve Modelleri

Fiyat

Chevrolet Aveo 2019

$12.000

Hyundai Elentra 2020

$15.000

Renault Talisman 2018

$18.000

Toyota Corolla 2020

$19.000

Nissan Altima 2020

$20.000

Volkswagen Jetta 2020

$21.000

Kia Sorento 2022

$32.000

BMW 5-Series 2019

$40.000

BMW X3 2021

$46.000

Fiyatlar güncel döviz kuru bazında değişiklik gösterir.

Irak Araba Fiyatları

Irak Araba Fiyatları Nelerden Etkileniyor?

Bu konu hakkında araştırma yapan pek çok kişi aynı zamanda Irak’taki piyasayı neler etkiliyor merak ediyor. Buna göre Irak araba piyasasının etkilendiği faktörler aşağıdaki gibidir:

 • Döviz kuru: Irak Dinarı'nın ABD Doları karşısındaki değeri, araba fiyatlarını büyük ölçüde etkilemektedir.
 • Gümrük vergileri: İthal arabalar yüksek gümrük vergilerine tabidir.
 • Yıl: Eski modellere kıyasla yenileri daha pahalıdır.
 • Donanım: Yüksek donanımlı arabalar, düşük donanımlı arabalara kıyasla daha pahalıdır.

Sahibinden 2. El Irak Araba Fiyatları

Çeşitli vergi düzenlemeleri ve dövizdeki dalgalanmalar nedeniyle ülkemizde araba fiyatlarının günden güne arttığını belirtmiştik. Bunun bir sonucu olarak, birçok kişinin yabancı ülkelerden araç satın alıp ülkeye getirmek istediği durumu ortaya çıkmıştı.

Irak'ta araba satın almak için tercih edilen ülkelerden biri. Bununla birlikte, bazı insanlar Irak'ta sıfır araba fiyatlarını yine de çok yüksek bulabilirler. Böyle bir durumda, Irak araba fiyatlarının yüksek olduğu durumlarda ikinci el arabalara yönelebilirsiniz. 

Irak Araba Fiyatları (4)

Sizler için Irak'ta 2. el araba fiyatlarında en çok tercih edilen markaların, modellerinin ve yıllarının bir listesini oluşturduk.

2024'te en çok merak edilen 2. el Irak araba fiyatları aşağıdaki gibidir:

Araba Modelleri

Fiyat

Toyota Camry Hybrid 2021

$85.000

Mercedes Benz 2019

$81.740

BMW 5 Serisi 528i 2015

$49.000

Toyota Avalon 2021

$36.000

BMW 3 Serisi 2020

$34.000

Volkswagen Passat 2022

$21.000

Porsche 2015

$17.500

Lexus LX 2018

$13.620

Irak Araba Fiyatları (1)

Irak Araba Fiyatları İçin Web Siteleri

Irak'tan araba satın almak veya ülkedeki araçlar hakkında bilgi almak istiyorsanız, en iyi siteleri sizin için listeledik. Bu siteler, Irak'ta satılan arabaların fiyatları ve özellikleri gibi çeşitli bilgilere kolayca erişmenizi sağlar. 

Irak araba fiyatları ne kadar öğrenmek için şu web sitelerini ziyaret edebilirsiniz;

 • Iqcar: Araba alım satım yapabileceğiniz bir yer Iraq Car. Uygulama hem sıfır araçlar için hem de ikinci el araçlar için geniş bir seçenek sunuyor. https://www.iqcars.net/en
 • Haraj: Irak'tan araba satın almak isteyenler için ideal bir web sitesi. Bu web sitesi, araba arayan ve satan kişileri kolayca bir araya getiriyor. https://haraj.com.sa 
 • OpenSooq: Bu web sitesi daha çok ikinci el araçlara odaklansa da, sıfır otomobiller de bulabilirsiniz. https://iq.opensooq.com/en 

Irak Araba Fiyat Listesi

Irak’tan Nasıl Araba Getiririz?

Irak’tan bir araba satın aldınız, peki bu arabayı Türkiye’ye nasıl getireceksiniz? Irak'tan bir araba satın aldıktan sonra, arabayı ülkenize nasıl getireceğiniz konusunu da bilmelisiniz. Ticaretinizi tamamlamak için bir dizi koşulu göz önünde bulundurmanız gerekir. Detaylar haberimizin devamında…

Irak'tan araba getirirken dikkat etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Aracınızın modelini belirledikten sonra, Irak araba fiyatlarını web sitelerinden inceleyin ya da satıcılarla iletişime geçin.
 • Irak'ta en az 185 gün kalmanız gerekiyor.
 • Arabayı satın aldığınız ülkede oturma izni almanız gerekiyor.
 • Aracı, kaldığınız süreyi gösteren belgelerle birlikte Türkiye'ye getirin.
 • Gümrükte ÖTV ve KDV ödemelerini yapın.
 • Satın alarakTürkiye’ye getirdiğiniz aracı Türkiye'de en fazla iki yıl kullanılabiliyorsunuz. Bu süre bittiğinde, şartları tekrarlayarak kullanım süresini uzatmak mümkün olabiliyor.

Sık Sorulan Sorular

Irak’tan araba almak ile ilgili merak edilenleri derledik. Konu hakkında araştırılan diğer sorulara da yanıt verelim.

Türkiye’de araba fiyatları neden yüksek? 

Türkiye'de araba fiyatlarının yüksek olmasının sebebi, araçlar üzerinde ciddi bir vergi yükünün olmasıdır. Günümüzde en ucuz araba üzerinden %16, en pahalı arabanın üzerinden %284 ÖTV ve KDV vergisi alınmaktadır.

Irak'tan araba getirmek için kaç gün Irak'ta kalınmalı?

Irak'tan araba satın aldıysanız ülkenize arabanızla beraber dönebilmeniz için en az 185 gün kalmanız gereklidir.

Irak araba fiyatlarına hangi sitelerden bakabilirim?

Irak araba fiyatlarını takip edebileceğiniz birçok site vardır. Bu sitelerden bazıları şu şekilde: Iqcar, OpenSooq ve Haraj.